EXP Szczecin

Informacje i ciekawostki ze świata

Domek na jeziorem do wynajęcia – gdzie szukać?

Domek na jeziorem do wynajęcia – gdzie szukać?

Kiedy nadchodzą ciepłe, letnie dni tysiące Polaków szukają sposobu na wyrwanie się chociażby na chwilę z zatłoczonych miast, aby odpocząć od ich hałasu i zgiełku. W takich sytuacjach domek na Mazurach lub domek na Warmii jest jednym z najlepszych miejsc do spędzenia wolnego czasu z rodziną lub znajomymi: noclegi znaleźć można w bardzo okazyjnych cenach.

Warmia i Mazury kryją bowiem w sobie połączenie krystalicznie czystego powietrza z dziką przyrodą nieskażoną jeszcze działalnością człowieka. Turysta znajdzie tam spokój i ciszę przerywaną jedynie śpiewem ptaków w pobliskich lasach czy cykaniem owadów w gęstych szuwarach. Jest to więc miejsce wprost idealne na krótki wyjazd poza miasto, który przyniesie chwilę wytchnienia od codziennej rzeczywistości i potrzebny czasami każdemu wypoczynek. Domek na Mazurach i dwa lub trzy noclegi wystarczą, aby naładować swoje akumulatory i wrócić do pracy pełnym nowej energii i motywacji. 

Gdzie wynająć domek? 

Domek nad jeziorem wynająć można między innymi w miejscowości Rentyny, która położona jest w gminie Gietrzwałd (oferta dokładniej przybliżona jest na stronie internetowej https://rentynowka.pl/). Jest to urocza wioska otoczona jeziorami i lasami, położona na terenie historycznej krainy geograficznej Warmia. Miejscowość jest wprawdzie niewielka, ale właśnie takie małe, urocze ostoje są największymi atrakcjami regionu: to tam można w pełni się zrelaksować i zapomnieć na chwilę o trudach pozostawionych w swoich miastach.

Rentyny i wynajęty tam domek nad jeziorem gwarantuje pełen spokój i odpoczynek. W upalne dni turyści mogą schłodzić się w tamtejszym jeziorze Gilwa. Rentyny posiadają niewielką piaszczystą plażę z urokliwym drewnianym pomostem, a także możliwością skorzystania z rowerków wodnych, łódek czy kajaków. W sezonie działają tam nawet obiekty gastronomiczne, a więc każdy turysta, który zdecyduje się na noclegi w tym miejscu będzie mógł również niedrogo najeść się tu do syta. Domek na Warmii jest więc gwarantem przeżycia niesamowitych wakacji! W razie problemów ze znalezieniem go w Rentynach, służy pomocą pobliski Gietrzwałd. 

Warmia i Mazury – region pełen atrakcji 

W pobliżu miejscowości Rentyny znajduje się stolica gminy, Gietrzwałd, do którego rokrocznie przybywa wiele pątników ze względu na znajdujące się tam sanktuarium maryjne. Nie ulega więc wątpliwości, że dla osób wierzących noclegi w tej okolicy nabiorą dwojakiego sensu. Dzięki sanktuarium turysta będzie mógł się oddać nie tylko fizycznemu odpoczynkowi, ale również duchowemu – Gietrzwałd gwarantuje to z całą mocą. Domek na Mazurach i domek na Warmii mogą być też świetną bazą wypadową do wielu miast w regionie, w którym zachowały się niesamowite gotyckie zabytki. Koronnym przykładek: stolica województwa, Olsztyn z robiącym duże wrażenie zamkiem czy też Kętrzyn z kolejną, potężną krzyżacką fortecą.

Domek nad jeziorem to także doskonała ostoja dla osób lubiących wszelkiej maści festiwale: w sezonie Warmia i Mazury stają się mekką fanów różnego rodzaju gatunków muzycznych, ponieważ w tamtejszych ośrodkach odbywa się mnóstwo ciekawych wydarzeń. Warto więc wynająć domek na Mazurach czy też domek na Warmii, aby w pełni poczuć atmosferę panującą w tamtym regionie. Mazury to także miejsce wymarzone dla wszystkich osób, które uwielbiają w wolnym czasie łowić ryby, uprawiać żeglarstwo czy wykonywać inne wodne aktywności. W związku z niesamowitą ilością znajdujących się tam jezior nie zabraknie miejsca dla nikogo. Domek nad jeziorem to dla wielu osób będzie istne spełnienie marzeń!