EXP Szczecin

Informacje i ciekawostki ze świata

Mądry wybór krzesła oborotowego

Mądry wybór krzesła oborotowego

Wraz z rozwojem technologii, praca którą wykonujemy w coraz większym stopniu odbywa się przed ekranem komputera. Praca z domu, jeszcze kilkanaście lat temu zarezerwowana dla nielicznych, stopniowo zastępuje tradycyjny model. W dodatku wszystko wskazuje na to, że taki trend się utrzyma, a rozwiązanie to wydaje się być korzystne zarówno dla pracowników jak i dla pracodawców. Jednak praca z domu wiąże się również z koniecznością dobrania odpowiedniego sprzętu, który pozwoli nam wykonywać ją w komfortowych i niezagrażających naszemu zdrowiu warunkach. Krzesło obrotowe powinno być odpowiednio dobrane.

Krzesło obrotowe – aspekt zdrowotny

Niezależnie od tego, czy podstawowym miejscem naszej pracy jest biuro czy dom, bardzo duże znaczenie dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia, ma dobór odpowiedniego krzesła biurowego. Nie zapominajmy, że to właśnie na nim spędzimy przynajmniej osiem godzin, a jeśli prowadzimy swoją firmę, lub nasza praca wiąże się z duża ilością nadgodzin, to często o wiele więcej. Dlatego powinniśmy wybrać takie krzesło obrotowe, które będzie odciążało nasz kręgosłup, jednocześnie wspierając nas w zachowaniu prawidłowej postawy. Bogaty wybór różnych typów krzeseł możemy znaleźć w tym sklepie.

Jakość a cena

Oczywiście przy wyborze odpowiedniego dla nas krzesła będziemy kierować się przede wszystkim naszymi możliwościami finansowymi. Warto jednak pamiętać tu o tym, że krzesło obrotowe, to także długoterminowa inwestycja w nasze zdrowie. Zresztą czy dobre krzesło obrotowe nie może być tanie? Jak najbardziej jest to możliwe, dlatego powinniśmy porównać większą ilość modeli i wybrać to z optymalnym stosunkiem jakości do ceny. Musimy jednak pamiętać o tym, że jeśli to, czy krzesło jest tanie, będzie głównym kryterium naszego wyboru, to nie dość, że ono samo może szybko się zniszczyć, to jeszcze ryzykujemy swoim zdrowiem. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, dobrze wcześniej skonsultować się ze sprzedawcą, korzystając z zakładki kontakt.

Dobre praktyki

Jeśli mamy już odpowiednie biurko i dobrane do niego krzesło obrotowe powinniśmy pamiętać też o dobrych praktykach podczas pracy, które pozwolą nam optymalnie zadbać o nasze zdrowie. Te aktywności mogą wydawać się niewielkie jednak jeśli popatrzymy na to z perspektywy wielu lat, nagle nabiorą sensu. Po każdej godzinie pracy wstańmy na pięć minut o komputera i rozruszajmy nasze stawy. Często zmieniajmy pozycję (korzystając z funkcjonalności krzesła biurowego). Pamiętajmy o tym, że ciężar ciała powinien spoczywać na pośladkach, a nie na udach i nie powinniśmy zakładać nogi na nogę, ani ich krzyżować.

Krzesło obrotowe – wnioski

Dobierając krzesła biurowe zwróćmy uwagę na funkcjonalność i to, czy dopasujemy je do innych mebli. Możemy wybrać tanie krzesło, ale lepiej na ten zakup popatrzeć z perspektywy lat. Pamiętajmy o higienie pracy przed komputerem i zaleceniach medycznych. I przede wszystkim, jeżeli mamy pracę siedzącą, powinniśmy w wolnych chwilach podejmować jakąś aktywność fizyczną.